Poziv staršem, otrokom in mladostnikom ob epidemiji Covid-19

Posredujem …

Spoštovani,

v zadnjih dneh smo z vseh strani obveščani o širjenju virusa Covid-19 in dejavnikih tveganja, ki k temu prispevajo. Populacija otrok in mladostnikov je za širšo populacijo rizična predvsem zaradi svoje vloge pri  širjenju virusa, saj pri otrocih okužba poteka večinoma v blagi obliki, lahko tudi brez simptomov.

Posredujem navodila Sekcije za primarno pediatrijo (Združenje za pediatrijo) v zvezi z ravnanjem ob razglašeni epidemiji.

Vljudno prosim za vaše sodelovanje in posredovanje navodil staršem vaših učencev in dijakov. Navodila najdete TUKAJ.

Anita Kušej Jošt, dr. med, spec. pediater

Oddelek za pediatrijo Splošne bolnišnice Slovenj Gradec

(Visited 33 times, 1 visits today)